PŁYTKA ELEWACYJNA LONG – WSZYSTKO
CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ NA START
Płytka elewacyjna MAXBERG LONG to harmonijne połączenie klasyki z nowoczesnym stylem, doskonale wpisujące się w aktualne trendy architektoniczne. Jej wydłużony kształt i delikatna faktura dają wszechstronne możliwości zastosowania zarówno na fasadach budynków czy elementach zagospodarowania, ale również we wnętrzach. Aby ułatwić Ci maksymalne wykorzystanie zalet płytek LONG, przygotowaliśmy kilka wartościowych wskazówek, które pokażą, jak wszechstronnie można je zastosować w projektach architektonicznych. Dzięki nim Twoje realizacje będą perfekcyjnie dopracowane w każdym szczególe i spełnią Twoje oczekiwania na wiele lat.
ZASTOSOWANIE
Pomimo, że płytki powstały z myślą o zastosowaniu na elewacji, stanowią one również doskonały wybór do aranżacji wnętrz, Longi posiadają atest PZH, są w pełni bezpieczne dla zdrowia a ich produkcja oparta jest na standardach z myślą o ochronie środowiska. Szeroki wybór kolorów i odcieni płytki elewacyjnej Long, możliwość układania płytek w różnych kierunkach, tworzą nieograniczone możliwości projektowe.
KOLORYSTYKA PŁYTEK ELEWACYJNYCH LONG
W ofercie posiadamy również możliwość indywidualnego opracowania koloru wg palety RAL.
PŁYTKI MAXBERG LONG – POŁĄCZENIA Z INNYMI MATERIAŁAMI
Płytka elewacyjna typu long doskonale sprawdzi się jako wiodący, a nawet jedyny materiał wykończeniowy elewacji budynku. Zapewni ponadczasowy, klasyczny i elegancki styl, który wpisze się neutralnie w każdy krajobraz urbanistyczny i podkreśli geometrię bryły budynku. Niepowtarzalny charakter smukłego longa, powoduje, iż każda płytka strukturyzowana jest w inny sposób. Wyróżnia ją surowa i zarazem rzeźbiona powierzchnia lica, która podkreśli charakter każdej nowoczesnej elewacji, szczególnie w zestawieniu ze szkłem, betonem i białymi płaszczyznami. Jej surowy charakter ociepli natomiast połączenie z drewnem, które sprawdzi się zwłaszcza w inwestycjach mieszkaniowych.
Płytka betonowa Long daje nieograniczone możliwości łączenia z innymi materiałami i fakturami i pozwala tworzyć unikatowe kompozycje. Elegancka forma i smukły kształt płytki elewacyjnej long długości 50cm i szerokości 4 cm nadadzą niepowtarzalny charakter każdej elewacji.
SPOSÓB UKŁADANIA LONGÓW
W zakresie sposobu układania obowiązuje absolutna dowolność. Płytki betonowe Long można układać zarówno w pionie, poziomie, jak również pod kątem np. 45 stopni. Można również łączyć kierunki układania na różnych fragmentach elewacji.
Ułożenie płytek w pionie optycznie wydłuża ściany, co może być trafione szczególnie we wnętrzach o niskiej wysokości. Pionowe układy są zdecydowanie bardziej odważne i nowoczesne, wprowadzają porządek i podkreślają geometrię.
Przy ułożeniu płytek pod kątem np. 45 stopni uzyskujemy wzór w tzw. jodełkę, która jest klasycznym wzorem układania podłóg drewnianych. Na okładzinach elewacyjnych lub ściennych z użyciem płytek
Łączenie kierunków w obrębie jednej realizacji może również okazać się trafionym rozwiązaniem. W ten sposób można zróżnicować poszczególne części budynku, wprowadzić subtelne podziały, które będą jednorodne pod względem materiału, a zróżnicowane jedynie geometriami linii.
PŁYTKI MAXBERG LONG – ELEMENTY NAROŻNE
W naszej stałej ofercie posiadamy elementy narożne o wymiarach 37cm x 10 cm, które występują w każdym dostępnym odcieniu i również w kolorach opracowanych na indywidualne zamówienie.
Można je zastosować na krawędziach narożnych elewacji, ale również na szpaletach okiennych i elementach budynków, wymagających szczególnego opracowania w zakresie detalu. Zastosowanie narożników jako elementów gotowych nie jest jednak konieczne, ponieważ równie estetycznym rozwiązaniem jest docinanie płytki na narożnikach pod kątek 45 stopni.
PŁYTKI ELEWACYJNE LONG – Z FUGĄ CZY BEZ
– odpowiedniego przygotowania podłoża (plik do pobrania – ogólne zasady wykonawcze),
– zastosowaniu wysokiej jakości kleju mrozoodpornego i elastycznego, nakładanego równomiernie na całą powierzchnię płytki,
– zastosowaniu dylatacji w przypadku klejenia dużych powierzchni.
Decydując się na układanie płytek Long z fugą rekomendujemy fugi drobniejsze i plastyczne. Najlepiej, aby fuga zawierała tras – minerał, którego dodatek do zapraw ogranicza ewentualne wysolenia i wykwity mogące powstać na płytkach pod wpływem wilgoci. Kolor fugi to kwestia indywidualna, ale należy pamiętać, że kolor fugi istotnie przekłada się na efekt końcowy jaki uzyskamy na ścianie. Przy wyborze koloru zbliżonego do koloru płytek rysunek i geometria płytek będzie słabo widoczna i bardzo jednolita. Przy kontrastującej fudze, niezależnie czy jaśniejszej czy ciemniej od płytki, efekt będzie wyrazisty a geometria płytek I linie układania zdecydowanie widoczne.
Jeśli masz jakieś pytanie zapraszamy do kontaktu. Służymy pomocą i wsparciem na każdym etapie realizacji Twojej inwestycji.